Darmowy program do fakturowania - czy może spełniać wszystkie nasze oczekiwania?

image

Fakturowanie to jeden z kluczowych obowiązków każdego przedsiębiorcy współpracującego z innymi podmiotami gospodarczymi. W przeszłości faktury były zapisywane ręcznie, ale obecnie możemy skorzystać z oprogramowania do fakturowania, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu tudzież uniknąć pomyłek. Niektóre przedsiębiorstwa zapewniają darmowe oprogramowanie do fakturowania. Sprawdzamy, czy tak samo jak płatne oprogramowanie spełnia wszelkie nasze oczekiwania.

Walory programu do faktur

Co poniektórzy program do faktur vat - RAFSOFT przedsiębiorcy w dalszym ciągu wystawiają faktury i spisują je wcześniej ręcznie. Niemniej dzieje się tak w rzadkich sytuacjach. Najczęściej, gdy firma sprzedaje przede wszystkim towary bądź usługi dla osób fizycznych, okazjonalnie współpracuje z pozostałymi firmami. Jednocześnie większa część przedsiębiorców decyduje się na używanie profesjonalnego programu do fakturowania. Pozwalają zaoszczędzić dużo czasu, dlatego że wzór faktury jest aktywowany automatycznie, natomiast dane firm można pobrać z bazy danych Centralnego Urzędu Statystycznego, co pozwala ustrzec się błędów wymagających korekty. Dobry program do faktur pozwala również na wystawianie seryjnych dowodów sprzedaży i wysyłanie ich bezpośrednio do konsumentów. Dzięki temu nie musimy słać konsumentom faktur papierowych, co jest nie tylko praktyczne, lecz też w pełni zgodne z obowiązującymi regulacjami.

Czy odpowiedni może być bezpłatny?

Każdy, kto chciałby wystawiać faktury z wykorzystaniem programu, może wybrać jego bezpłatną bądź płatną wersję. Darmowy program do fakturowania proponuje mnóstwo firm, natomiast warto pomyśleć, jakie możliwości zyskuje przedsiębiorca, decydując się na darmową wersję programu. W większości wypadków darmowe programy do faktur posiadają o wiele mniej funkcji, niż ich płatne wersje. Jednak prowadząc biznes chcemy przecież większą ilość funkcji skoncentrować w jednym oprogramowaniu rachunkowym czy do faktur. Proste oprogramowanie do faktur można użytkować w małych przedsiębiorstwach, które świadczą usługi zwłaszcza dla osób fizycznych, aczkolwiek przy większej ilości kooperujących z nami firm z reguły się on nie sprawdza. Poza tym twórcy programów do faktur muszą zarabiać, by być w stanie ewoluować funkcje programów. Jest to szczególnie kluczowe w kontekście ciągle zmieniających się przepisów fiskalnych, w tym ustawy o podatku VAT.Program do fakturowania winien być również kompatybilny z programem księgowym, a tego kryterium darmowe oprogramowania z reguły nie spełniają.

Kiedy warto sięgnąć po bezpłatny program?

Zgodnie z powyższymi argumentami, niestety nie ma obecnie na rynku oprogramowania, które zarazem byłyby darmowe, z drugiej zaś spełniały wszelkie wymagania właścicieli firm oraz księgowych. Pamiętajmy, iż w zagadnieniach fiskalnych (a tych dotyczą faktury VAT) nie ma miejsca na półśrodki, szczególnie w obecnych czasach. Czasami jednak warto zdecydować się na bezpłatną wersję programu do faktur, przynajmniej na krótki czas. Każda firma może skorzystać z bezpłatnej wersji testowej programu Rafsoft - Faktura VAT 2021, żeby przekonać się, czy program ten spełnia jego potrzeby. Dzięki dostępowi do darmowego wydania możemy również wypróbować, jakimi funkcjami charakteryzuje się program i czy dobrze nam się na nim pracuje.Wersja próbna oprogramowania do fakturowania jest dedykowana zarówno osobom, które rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej, jak również tym, którzy przewidują zmianę aktualnego oprogramowania, a tym samym wypatrują tego idealnego, na którym będzie się najlepiej wykonywać pracę.